Máte radi pretekárske hry? Nepotrpíte si na realitu? Tak Hotshot Racing by sa vám mohlo páčiť. Síce sa nejedná o ktovieako komplexnú hru a všetko je tu veľmi zjednodušené, no na nejakú chvíľu to zabaviť dokáže.

Ako sa Hotshot Racing hrá? Na výber máte z niekoľkých herných módov a to presnejšie Grand Prix, čo sú preteky na body vždy po štyroch mapách, čiže musíte nazbierať toľko bodov, aby ste v konečnom dôsledku zo všetkých 8 pretekárov boli na prvom mieste. Za to potom dostanete zlatý pohár, máte tu na výber aj z obtiažností a ak sa vám podarí získať pohár na normal, tak môžete prejsť na hard a potom na profesional. Vaši protivníci budú stále šikovnejší a už to na ťažších obtiažnostiach nebude tak ľahké ako na normal. Mne sa stalo, že som vôbec počas preteku nepoužíval drift a tak sa mi nenabíjalo turbo a aj tak som na normal vyhral tri zlaté poháre a ten štvrtý som už získal aj s používaním driftu, s ktorým je to prekonávanie zákrut oveľa jednoduchšie. V Grand Prix móde máte na výber z viacerých pretekárov, ktorí používajú rozličné autá. Autá majú 3 vlastnosti, rýchlosť, drift a akceleráciu a podľa toho si môžete vybrať s ktorým budete pretekať, ale jazdné vlastnosti sa nejako výrazne nelíšia. Príbeh tu nie je žiadny, jednoducho pretekáte za vybratú postavu, ktorá má každá vlastný slovník a frázy, ktoré pri jazdení rozpráva. Ďalší mód je rýchla jazda, kde si jednoducho vyberiete mapku a auto a zajazdíte si. Ďalej je to pretekanie na čas, kde je dôležité mať najlepší čas a máte tu ešte aj možnosť zahrať si s iným hráčom. Je tu klasický online multiplayer, ktorý som však nevedel vyskúšať, lebo ho nikto na Steame nehral a v možnostiach máte aj zahrať si s kamarátom na rozdelenej obrazovke lokálne.

Máte tu aj obchod, kde si môžete nakúpiť skiny na autá a na jazdcov, ale v obyčajnej single hre to nie je nejak potrebné a online multiplayer je prázdny a nikto ho nehrá, tak nikoho nebude zaujímať skin vášho auta. Inak sú však preteky dostatočne zábavné, v zákrutách je potrebné driftovať, aby ste si nabili nitro, ktoré vám potom pomôže v predbiehaní protivníkov alebo vo vytvorení si náskoku. AI protivníkov je dostatočne agresívna a ak si nedáte pozor, tak pretek nevyhráte. Tratí je viac druhov a sú to také tie klasiky ako nejaké ruiny a džungľa, horské trate, mestské a podobne. Síce je tratí viac druhov, ale ani jedna nie je nejak výrazná, že by ste si ju zapamätali a obľúbili. Niektoré sa na seba aj dosť podobajú. Graficky je hra podobná pretekárskym hrám z 90. rokov, je to zámer tvorcov a na hru sa nepozerá zle, samozrejme je to graficky dosť jednoduché a nečakajte nejaké realistické detaily áut alebo najnovšie grafické efekty.

Hotshot Racing je arkáda, ktorá slúži hlavne na zábavu. Na nejaký čas zabaviť dokáže, ale potom sa to už stáva repetetívne aj kvôli nedostatku herného obsahu. Ak hľadáte pretekársku hru na lokálnu kooperáciu na rozdelenej obrazovke, tak si to určite skúste ak máte záujem o online multiplayer, tak tu vás hra sklame, nikto to nehrá.

Hra zatiaľ vyšla na: PC, Nintendo Switch, PS4 a Xbox One. 

Žáner: Pretekárska arkáda.

Herná doba: Záleží na vás, ako dlho vás bude jazdenie baviť.

Multiplayer: Áno (online a aj lokálna kooperácia)

Hru vytvorili:

  • 70%
    - 70%
70%

Hodnotenie

Hotshot Racing nie je vôbec zlá závodná hra a dokáže zabaviť vďaka svojej rýchlosti a vydarenej mechanike driftovania v zákrutách. Ak máte radi pretekárske arkády z 90. rokov, tak vám Hotshot Racing zahrá na nostalgickú strunu. Zamrzí však málo obsahu a online multiplayer, ktorý nikto nehrá.

Autor – Rado