Som fanúšik jazdenia na koňoch a považujem to za veľmi príjemný relax, obzvlášť, keď sú tie prechádzky v krásnej prírode. Preto ma hra Horse Tales: Emerald Valley Ranch a samotné ukážky z hrateľnosti zaujali. Samozrejme sa nejedná o nič výnimočné a priznám sa, že o hre som dlho vôbec nevedel, ale nakoniec prečo nie? Je fajn, keď je tých tém v hrách čo najširšie množstvo a predsa len jazdenie na koňoch v relaxačnej hre nie je v hrách tak bežné. Za hrou stojí Nemecké štúdio Aesir Interactive, ktoré funguje od roku 2009 a síce nič väčšie zatiaľ nevytvorili, už majú s hrami o koňoch nejaké skúsenosti. Vydavateľom je Microids, ktoré prináša pravidelne zaujímavé hry.

Príbeh hry začína tým, že sa plavíte na ostrov Cape Emerald, kde sa nachádza farma vašej tety. Následne vás privíta na ostrove Gabriel, ktorý je synom starostu. Vyberiete si jedného z troch druhov koní a čaká vás dlhšia jazda, ktorá slúži ako tutorial a tak vás naučí pohyby a finty na koňovi. Skákanie, prikrčenie, šprintovanie a driftovanie. Keď však konečne dorazíte na farmu, teta vás tam nečaká, farma je opustená a vás čaká potrebná renovácia celého objektu. O tom je vlastne celá hra, renovujete budovy, obnovujete pozemky a budujete si slávu, ktorú získavate za preteky na koňoch a za ich predaj. Hneď v úvode hry si zvolíte aj vzhľad svojej hlavnej postavy a potom vám už nič nebráni sa naozaj pustiť do renovovania. Teda až na nedostatok slávy, kvôli čomu je viacero pozemkov uzamknutých a tak musíte pretekať a získavať body.

Samotný pretek je tak trochu ťažkopádny, ovládanie musí byť presné a rýchle pri skokoch cez prekážky alebo ich podliezaní a kôň nereaguje práve najlepšie. Treba si na to zvyknúť a potom to už pôjde lepšie. Pri pretekoch je dôležité zbierať aj mince roztrúsené po trati. Okrem toho chytáte nové kone roztrúsené po mape a buď si ich cvičíte a necháte si ich alebo ich predávate. Mapa hry je dosť veľká a často sa budete vydávať naozaj ďaleko od ranču, čo je síce fajn, že si môžete zajazdiť na koni v pestrofarebnej krajine ako z rozprávky, no mapa je príliš prázdna a nič zaujímavé sa na nej nedeje a tak tie ďaleké jazdy po niekoľkýkrát už nie sú tak zábavné. Samotné kone majú rozdielne chovanie a tak sa jeden napríklad bojí skákania a druhý zasa neznáša stáť na jednom mieste. Tých rozdielnych koňov je viac a je fajn, že sa nelíšia len vzhľadom. Samozrejme sa potom o tých koňov staráte a tie vám pri dobrom zaobchádzaní začnú dôverovať. Po technickej stránke má hra svoje chyby, ale aj tak určite poteší milovníkov koňov. Je tu viac vecí, ktoré by potrebovali vyladiť, ale inak sa vôbec nejedná o zlú hru a musím sa priznať, že som sa pri hraní v rámci možností aj celkom bavil.

Steam stránka hry. 

Hra vyšla na: PlayStation 5, Nintendo Switch, PlayStation 4, Microsoft Windows

Žáner: Športová adventúra s koňmi. 

Multiplayer: Nie.

Hru vydali:

 

  • 60%
    - 60%
60%

Hodnotenie

Príjemná pestrofarebná hra, v ktorej sa staráte o ranč na ostrove plnom koní. Jazdíte, staráte sa o nich, predávate ich a celkovo hra určite milovníkov koní veľmi poteší aj tým, že sa jednotlivé kone od seba nelíšia len vzhľadom, ale aj povahou a správaním. Problémom je však ťažkopádnejšie ovládanie, kamera a celkovo slabší technický stav.

Autor – Rado