Komediálnych FPS hier nie je práve veľa a High On Life má za sebou Justina Roilanda, ktorý pracoval na obľúbenom animovanom seriálu Rick and Morty. Je to aj prvá väčšia hra od USA štúdia Squanch Games. Hra vyšla na PC, Xbox One a Xbox Series X/S. Hru nájdete aj v ponuke Game Passu za veľmi príjemnú sumu. Hráte tu za čerstvo vyštudovaného stredoškoláka, ktorý sa len tak poflakuje, hrá vo veľkom videohry a nemá žiadne väčšie ambície v živote. To však zmení príchod mimozemšťanov priamo na ich ulicu, pred chlapcov dom, v ktorom sa práve nachádza so svojou otravnou staršou sestrou. Mimozemšťania si hovoria Kartel G3 a chcú použiť ľudstvo ako drogu. Samozrejme proti nim nemáte žiadnu šancu, až kým vám v ruke neskončí hovoriaca zbraň. Tá váš dom s vašou pomocou teleportuje na mimozemskú planétu a záchrana ľudstva môže začať. Samozrejme o novom svete a jeho pravidlách nič ani len netušíte, no aj pre mladého chalana je toto dobrodružstvo jeho života. Mimozemská planéta? Mesto plné rôznych emzákov? Hovoriace zbrane? Špeciálny bojový oblek? Ale pekne po poriadku. Zbraň vám povie, aby ste v meste našli najlepšieho lovca odmien, ktorý vám určite pomôže. Ten je však bez nôh a veľmi sa mu už do tejto nebezpečnej profesii nechce a tak vám dá špeciálny oblek, v ktorom sa môžete vydať zničiť Kartel G3.

Hra je plná vtípkov, hlášok, vulgarít alebo sexuálnych narážok. V podstate sa jedná o hru pre dospelých. Chlapec v hlavnej úlohe nerozpráva vôbec, no jeho tichosť vynahrádzajú ukecané zbrane. Nie je to veru pre každého, ale kto chce uvoľnenú divokú FPS, ten tu bude ako doma. Každá misia vždy začína vo vašom dome, kde si vyberáte nasledujúce ciele, za ktoré potom dostanete peňažnú odmenu. V dome si môžete pokecať so sestrou a s beznohým lovcom odmien, ktorý sa vám nasťahoval na gauč a obľúbil si TV. V mestečku si môžete v obchode kupovať vylepšenia na zbrane alebo môžete hľadať špeciálne truhlice s peniazmi. Tie sa nachádzajú v každom levely, ktorý navštívite a nájsť všetky veru nie je vôbec jednoduché a musíte k tomu používať špeciálne schopnosti zbraní. Tie sa naozaj vydarili a tým, že neustále niečo komentujú, zhovárajú sa s vami majú svoj charakter a je to rozhodne zaujímavá zložka hry. Zbraní je viacero druhov a budete ich získavať postupne, hlavne za zlikvidovanie svojich mimozemských cieľov. Máme tu pištoľ, ktorá pľuje zelený sliz, nôž, ktorý funguje aj ako bič na zachytávanie sa, máme tu brokovnicu v tvare žabiaka, laserovú pištoľ, zbraň vystreľujúca malých mužíčkov a elektrickú pušku. Všetky sú ukecané, zhovárajú sa aj medzi sebou a občas niečo povedia aj vtedy ak ich nepoužívate. Každá má primárny a sekundárny efekt streľby. Tak napríklad slizová pištoľ primárne strieľa zelené guľky a sekundárne veľké gule slizu, ktoré vymrštia nepriateľov do vzduchu. Brokovnica má sekundárnu paľbu špeciálne píly, na ktoré je možné aj vyskákať. Laserová pištoľ má lasery alebo veľkú guľu ktorá spomalí čas. Veľmi zaujímavou je zbraň, ktorá vystreľuje modrých mužíčkov, ktorí vám vedia otvoriť uzamknuté dvere alebo sekundárne vystrelí ružových mužíčkov, ktorí ovládnu nepriateľa a chvíľu bojuje na vašej strane. Hlavne zbrane a humor robia z tejto hry naozaj špeciálnu záležitosť. Samotná akcia je divoká, nepriatelia sú dosť agresívny, ale nepriateľov mohlo byť aj viac druhov.

Čakajú na vás rôzne prostredia na rôznych planétach. Pralesy, bažiny, púšť, laboratóriá a tak podobne. Všade je potrebné zlikvidovať svoj cieľ, ktorý vás čaká až na samotnom konci úrovne ako boss fight. Graficky je hra príjemná, je pestrofarebná a dokáže vykúzliť naozaj pekné scenérie. Horšie je to s hudbou, ktorá ma vážne otravovala  podľa mňa sa do akcie či do hry samotnej vôbec nehodila a vážne som s ňou bojoval a mal nutkanie ju úplne vypnúť. Inak je to však zábavná FPS, ktorá vám vydrží nejakých 7 hodín, ak chcete pozbierať aj všetky truhlice tak aj dlhšie.

Oficiálna stránka hry. 

Hra vyšla na: Xbox Series X a Series S, Xbox One, Microsoft Windows.

Žáner: Humorná FPS

Multiplayer: Nie.

Hru vydali:

Ďakujeme Microsoft/Xbox:

 

  • 80%
    - 80%
80%

Hodnotenie

High On Life je poriadne bláznivá humorná FPS, ktorá obsahuje enormné množstvo vtípkov, hlášok, vulgarít či sexuálnych narážok. Máte tu hovoriace mimozemské zbrane, ktoré sú poriadne ukecané a akcia je vďaka nim naozaj špeciálna a zábavná. Ak máte radi humor na štýl Rick and Morty, budete tu ako doma.

Autor – Rado