Gungrave je séria, ktorá prvýkrát uzrela svetlo sveta ešte na PlayStatione 2 v roku 2002, ale nikdy nepatrila táto séria do prvej ligy, ale jednalo sa skôr vždy o priemerné alebo jemne nadpriemerné akčné hry. Štúdio Iggymob z južnej Kórei sa k sérii v roku 2018 vrátilo v dvoch hrách s názvom Gungrave VR a Gungrave VR U.N. ale tieto hry dopadli veľmi zle. V roku 2022 sa vracia k sérii hrou Gungrave G.O.R.E. v ktorej sa vracia hrdina Grave. Jedná sa o nostalgickú záležitosť, o štýl hrania, aký sa už dnes veľmi nevidí a tým je nonstop zbesilá akcia, v ktorej je viacero pekných príbehových frajerských animačiek. hra je viditeľne závanom starších časov, ako grafikou, tak aj svojou hrateľnosťou. Príbeh nie je nijak zložitý – skupina zvaná El-Al Canhel je vedená fešnou Mikou Asagi a bojuje proti rozšírenej droge SEED a Raven Clanu, ktorý má štyroch členov a to Turonty, Ganpo Essex, Big Wushen a Yensen. Viac k príbehu veľmi vedieť netreba, samozrejme sa posúva vo filmových animáciách, ktoré sa mi fakt páčili a dnes už tiež veľmi nie sú v hrách bežné. Na Metacritic má hra v priemere zo všetkých recenzií 55%.

Grafické spracovanie je priemerné a v dnešnej dobe sú už veľké koridory bez detailov naozaj nemoderné. Nevydarili sa ani prostredia, ktoré sa síce striedajú, ale nie sú veľmi zaujímavé a dosť sa na seba podobajú. Jedná sa o továrne, laboratóriá, rozbehnutý vlak, džungľu a tak podobne. Pri hraní som mal pocit, že hrám nejakú hru zo staršej generácie a nepomáha tomu ani hudba, ktorá sa neustále opakuje a strieda akčnú a kľudnú melódiu. Hra je hlavne o akcii, to je celý význam tejto hry a akcia nie je veru zlá. Samotný pohyb hlavnej postavy je však trochu toporný a pobehuje aj kvôli svojej veľkej zbrani dosť pomaly a s veľmi divným predklonom do prednej strany. Akcia je však chytľavá aj vďaka viacerým schopnostiam hlavného hrdinu. Strieľate z dvoch pištolí, ale máte po ruke aj svoju obrovskú zbraň, ktorá vie vystreľovať viacero druhov špeciálnych nábojov, viete sa s ňou pritiahnuť k  nepriateľom alebo ich k sebe a viete s Ňou bojovať aj na blízko. Variabilita nepriateľov tiež nie je taká zlá a aj keď tých druhov nie je tak veľa, aspoň sa striedajú trochu štýly akými je ich najlepšie zlikvidovať. Hra však svojou divokou akčnou hrateľnosťou dokáže zaujať, je len škoda, že niektoré veci nie sú úplne dotiahnuté. Hru si môžete skúsiť aj v Game Passe od Microsoftu za rozumnú cenu. Ak máte radi čisto akčné hry v ktorých o nič iné ako o zabíjanie nepriateľov nejde a máte radi podobné hry z minulosti, určite si Gungrave G.O.R.E skúste.

Oficiálna stránka hry. 

Hra vyšla na: PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X a Series S, Microsoft Windows.

Žáner: 3D akčná. 

Multiplayer: Nie.

Hru vydali:

Ďakujeme.

  • 60%
    - 60%
60%

Hodnotenie

Gungrave G.O.R.E je priemerná akčná hra v takmer všetkých smeroch. Akcia je však poriadne divoká a vydarili sa aj príbehové animačky, ktoré majú štýl a sú frajerské. Kazí to však priemerná grafika a toporný pohyb hlavného hrdinu. Hra je momentálne v Game Passe, tak ak máte chuť na poriadny akčný masaker, určite hru skúste.

Autor – Rado