Manga Green Blood je od autora vydarenej hororovej jednohubky s názvom Skrýš. Autor Masasumi Kakizaki v nej ukázal, že vie napísať chytľavý a napínavý príbeh s dobrou pointou a vie si to aj sám parádne nakresliť. Vydavateľstvo Crew preto siahlo aj po jeho westernovej manga sérii, ktorá má len 5 dielov a jedná sa teda o veľmi prijateľnú dĺžku. Tentokrát autor od hororu upustil, ale ostala jeho výrazná a kvalitná kresba, ktorá môže zaujať aj čitateľov, ktorí práve japonskému komiksu neholdujú a máme tu aj dospelý príbeh, ktorý je vďaka svojej westernovej tematike dostatočne zaujímavý.

Príbeh sa odohráva v New Yorku v polovici 19. storočia vo štvrti Five Points v ktorom spolu bojujú dva najväčšie gangy o nadvládu. Hlavnými postavami sú dvaja bratia, z ktorých Luke je ten mladší a gangy neznáša a snaží sa poriadne makať, zarábať si peniaze aby si mohol kúpiť niekde ďaleko svoj vlastný pozemok a žiť si tam v kľude. Ten starší sa volá Brad a na toho mladšieho dáva pozor, ale cez deň sa fláka a v noci pracuje po tajomky pre gang Grave Diggers a zabíja pre gang nepohodlných ľudí za prachy a ide mu to až tak dobre, že je vo štvrti najobávanejším zabijakom, ktorému hovoria Smrť. Jeho mladší brat o tom nevie a ani sa to dozvedieť nesmie. Prvý diel rozohrá tento príbeh o dvoch bratoch s veľkou parádou a veľmi dobre sa na komiks vďaka peknej kresbe pozerá. Síce je príbeh možno trošku jednoduchší a tých zaujímavých postáv tu veľa nie je, no aj napriek tomu komiks obsahuje dostatok napínavých scén, intríg a vydarenú akciu. Prvý diel končí tak, že si čitateľ povie, že to asi v druhom diely bude poriadny masaker.

TAK CO SI VYBEREŠ? CHCEŠ SI ZNEPŘÁTELIT CELÝ GRAVE DIGGERS A PŘIJÍT O BRATRA? NEBO BUDEŠ DÁL MÚJ HODNEJ CHLAPEČEK?

Druhý diel mangy Green Blood začína presne tam, kde ten prvý skončil a síce sa prvú polovicu knihy sľúbený masaker nedeje, dočkáme sa tu vydareného súboja medzi dvoma zabijakmi. Tentorkát pôjde aj o život Bradovho mladšieho brata. Druhý diel si udržuje nastavenú úroveň toho prvého a predstavuje nám aj druhý gang s názvom Iron Butterflies. Súboje sú krvavé a postavy sú správne westernovo drsné. Síce je to príbehom naozaj dosť jednoduché, ale aj druhý diel je dostatočne pútavý vďaka svojmu drsnému scenáru.

Autor Masasumi Kakizaki má síce trochu jednoduchšie scenáre, ale je na nich vidieť, že chcú predovšetkým čitateľa baviť. K jeho kresbe som sa už vyjadroval a je jednoducho fenomenálna a patrí rozhodne k najlepším manga ilustrátorom akých som kedy videl. Naozaj je na jeho stránky radosť pozerať. Pevne dúfam, že sa tu podobne ako jeho hororová Skrýš uchytí aj Green Blood a bude mať natoľko dobré predaje, aby tu Crew vydali aj ďalšie série od tohoto talentovaného tvorcu. Vytvoril ešte hororovú jednohubku Kansen Rettou, ktorá by v čase korony bola viac než aktuálna, lebo je o smrtiacom víruse a vytvoril aj 7 dielnu sériu Bestiarius, ktorá je o trochu inom starovekom Ríme a gladiátorských súbojoch. Green Blood je teda 5 dielna westernová manga a určite stojí za to ju vyskúšať.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa.

PRVÝ DIEL KUPUJTE TU

DRUHÝ DIEL KUPUJTE TU

Počet strán: 192

Väzba: brožovaná

Jazyk: český

Scenár: Masasumi Kakizaki

Kresba: Masasumi Kakizaki

Preklad: Marek Mikeš

Redakcia: Filip Gotfrid, Martin Kužel

Vydavateľstvo: CREW

 

4

Hodnotenie

Ak máte radi drsnejšie dospelé manga série, ktoré majú perfektnú kresbu, nie sú príliš dlhé a komplikované, tak vás Green Blood môže výrazne potešiť. Veľkým plusom je aj westernové prostredie.

Autor – Rado