Manga Green Blood je od autora vydarenej hororovej jednohubky s názvom Skrýš. Autor Masasumi Kakizaki v nej ukázal, že vie napísať chytľavý a napínavý príbeh s dobrou pointou a vie si to aj sám parádne nakresliť. Vydavateľstvo Crew preto siahlo aj po jeho westernovej manga sérii, ktorá má len 5 dielov a jedná sa teda o veľmi prijateľnú dĺžku. Tentokrát autor od hororu upustil, ale ostala jeho výrazná a kvalitná kresba, ktorá môže zaujať aj čitateľov, ktorí práve japonskému komiksu neholdujú a máme tu aj dospelý príbeh, ktorý je vďaka svojej westernovej tematike dostatočne zaujímavý.

JESTLI CHCE NĚKDO MOJI HLAVU, AŤ SI PRO NI PŘIJDE, VŽDYCKY SE RÁD POBAVÍM. 

Príbeh sa odohráva v New Yorku v polovici 19. storočia vo štvrti Five Points v ktorom spolu bojujú dva najväčšie gangy o nadvládu. Hlavnými postavami sú dvaja bratia, z ktorých Luke je ten mladší a gangy neznáša a snaží sa poriadne makať, zarábať si peniaze aby si mohol kúpiť niekde ďaleko svoj vlastný pozemok a žiť si tam v kľude. Ten starší sa volá Brad a na toho mladšieho dáva pozor, ale cez deň sa fláka a v noci pracuje po tajomky pre gang Grave Diggers a zabíja pre gang nepohodlných ľudí za prachy a ide mu to až tak dobre, že je vo štvrti najobávanejším zabijakom, ktorému hovoria Smrťák.

Tretí diel mangy pokračuje presne tam, kde ten druhý skončil a teda vypuknutím vojny medzi dvoma gangami Grave Diggers a Iron Butterflies. Brad, starší z dvoch bratov prezívaný aj Smrťák, sa sám a nahnevaný vydáva do centra tejto vojny. Kvôli svojmu mladšiemu bratovi, ktorý gangy neznáša, je schopný spraviť hocičo na svete. Čaká ho poriadne krvavý masaker, z ktorého nevyviazne tak ľahko, hlavne keď na scénu prichádza ničivý Gatlingov guľomet v rukách psychopata Kipa.

Tentokrát sa mení aj prostredie. Po dvoch dieloch, ktoré sa odohrávali v mestskej časti a pripomínalo to filmy Gangy New Yourku sa druhá polovica tretieho dielu odohráva v oveľa typickejšom westernovom prostredí. Kone, lokomotíva, široké prérie, ranč a malé mestečko. Na scéne sa objaví aj charizmatický Edward King, ktorý je Bradov otec a práve po jeho stopách sa dvaja bratia vydávajú. Chcú totiž pomstiť svoju mamu a Edwarda Kinga zabiť. Kakizaki pridáva pár nových postáv a síce sa tu toho udeje menej ako som čakal, vďaka skvelej kresbe sa na to veľmi dobre pozerá. Scenár je taký jednoduchší, predvídateľný, ale aj napriek tomu ma táto séria baví.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa.

KUPUJTE TU

Počet strán: 208

Väzba: brožovaná

Jazyk: český

Scenár: Masasumi Kakizaki

Kresba: Masasumi Kakizaki

Preklad: Marek Mikeš

Redakcia: Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová

Vydavateľstvo: CREW

 

4

Hodnotenie

Green Blood je kvalitná manga séria, čo dokazuje aj svojím tretím dielom. Po scenáristickej stránke je síce jednoduchšia, predvídateľná a nemá až tak zaujímavých hlavných hrdinov, no svojím drsným prostredím, krvavou akciou a hlavne skvelou kresbou ma dokáže upútať takým spôsobom, že ju preletím na jeden dych. Som zvedavý na ďalšiu časť.

Autor – Rado