EARLY ACCESS VERZIA

Giants Uprising je akčný titul od Varšavského štúdia VARSAV Game Studios. Toto poľské štúdio nám prinieslo simulátor včely s názvom Bee Simulator, ktorý bol ale rozporuplne prijatý a získaval skôr priemerné hodnotenia. Giants Uprising vydalo štúdio v early access verzii, čiže verzia s predbežným prístupom, na ktorej sa stále mohutne pracuje a nie je dokončená. Predbežný prístup by mal trvať zhruba od 6 do 12 mesiacov, záleží samozrejme ale na rýchlosti vývoja a aj na komunite. Ten vývoj sa môže kľudne aj natiahnuť, ako to už u podobných hier býva. Plná verzia samozrejme ponúkne všetkého viac, či už obrov, zbraní, nepriateľov, väčšie osady, ktoré ničíte a aj viac nápadov. Hra má momentálne niečo cez hodinku obsahu.

Hra obsahuje aj príbeh, ktorý nám rozpráva o vojne medzi ľuďmi a obrami, ktorá však na dlhé roky skončila a nastolený bol mier. Počas mieru však obri začínali slabnúť, lenivieť a tak sa ľudské vojská odhodlali znovu obrov napadnúť a si ich podrobiť. Samozrejme sa však niektorí vzbúrili a za jedného z nich v hre hráte. Celé to začína v obrovskej aréne v rímskom štýle a tak musíte bojovať o svoj život v koloseu plnom ľudských divákov túžiacich po krvi. Bojujete tam proti ostatným obrom, ktorí boli podmanení ľudskou rasou a so svojím obrom z toho kolosea máte ujsť. Hlavnou postavou je obor Rogbar a jeho ľudský spoločník, ktorý mu sedí na pleci a robí mu na úteku spoločnosť a vlastne mu pomáha veľmi veľkou mierou, lebo celú situáciu komentuje a dáva aj dôležité rady. Teda ste na úteku, hráte za rozbesneného obra a ničíte ľudské pevnosti a armády, ktoré vám stoja v ceste.

Ovládanie je jednoduché, aj keď celkom pomalé a nemotorné. Neviem či to je tým, že hráte za obra a teda cítite jeho veľkú váhu a tak sú vaše pohyby ťažkopádne alebo to je ešte tým, že je hra nedokončená a potrebuje ešte výrazne doladiť, asi bude pravda niekde uprostred. Za obra ovládate viacero pohybov, sú to úskoky do strán, veľké dupnutie, ľavý a pravý hák, buchnutie rukami o zem a ovládať môžete aj rôzne predmety a zbrane. Tých má byť v plnej verzii hry viac, momentálne ich veľa v hre nie je a môžete hádzať koly alebo skaly a drevá môžete používať aj na búchanie. To je tak asi všetko, čo so svojím obrom zatiaľ viete robiť, ale aj keď tie pohyby sú ťažkopádne, to ničenie ľudských armád a pevností je zábavné. Ľudské vojská vlastne vypadajú oproti vášmu obrovi ako armáda mravcov, ktorú viete dupnutím rozmetať na všetky strany. V predbežnom prístupe zatiaľ nerobili ľudské vojská veľký problém, samozrejme keď ich už je na vás veľmi veľa, tak je ten pohyb horší a aj sa vám rýchlejšie míňa život. Nebezpečné sú aj šípy ktoré vo veľkom strieľajú. Okrem toho sú v pevnostiach rozmiestnené bojové veže, ktoré síce viete zničiť jediným úderom, no sú väčšinou na vyvýšenom mieste a musíte sa k nim dostať alebo do nich niečo hodiť. Celkom rýchlo do vás strieľajú veľké skaly, ktoré vám uberajú nebezpečne veľa života a tak si musíte pri ničení dávať na tieto veže pozor. Okrem nich na vás čakajú aj rôzne pasce alebo súboje s ostatnými obrami, ktoré sú zatiaľ to najťažšie v hre.

Páči sa mi, že tú obrovu silu vidíte poriadne v akcii, prostredie je zničiteľné a tak viete rozdupávať všetky budovy, brány, veže a dokonca aj stromy. Vypadá to v akcii celkom dobre, aj napriek tomu, že technický stav hry nie je ideálny a rozhodne potrebuje ešte čas, aby ho tvorcovia poriadne doladili. Aj napriek tomu je to vhodný titul pre hráčov, ktorí majú deštruktívne chúťky a radi by rozmetali pár domčekov. Hra obsahuje kvalitný dabing, príbeh je rozprávaný pomocou kresieb a rozhodne má hra do budúcna potenciál.

Hra má aj momentálne cenu 16,79€. Ak vás hra zaujala, neváhajte, lebo cena sa postupne zvýši.

Steam stránka hry (Early Access)

Hra zatiaľ vyšla na: PC – Early Access

Žáner: Akčná.

Multiplayer: Nie.