Poznáte veľmi populárnu japonskú bláznivú show Takešiho hrad? Aj u nás sa vysielala vo viacerých reprízach a jedná sa fakt o vydarenú zábavnú súťaž. Princíp je jednoduchý – máte zhruba 100 súťažiacich, ktorí idú spoločne od jednej prekážky k druhej a vypadávajú tí najpomalší alebo tí, ktorí cez prekážky neprejdú. O čo sa jedná? O preskakovanie pohyblivých predmetov, o skákanie cez viaceré dvere, z ktorých sú však len jedny tie pravé alebo skákanie cez padajúce plošiny. Tých prekážok je viacero druhov a vždy to bolo dosť zábavné sledovať, ako reálni ľudia stroskotávajú na rôznorodých miestach. Presne na tomto princípe funguje hra Fall Guys.

Fall Guys je novodobý multiplayerový hit obludných rozmerov. Jedná sa vlastne o takú mierumilovnú variáciu na obľúbený battleroyale žáner, v ktorom je dôležité prežiť ako jediný až do konca z desiatok súťažiacich. To, že je táto herná novinka obrovský hit, dokazujú predajné čísla za jediný týždeň. Na Steame sa predalo cez 2 milióny kópií a hru hrá v tú istú dobu cez 160 000 hráčov. To všetko sú obrovské čísla a dokazujú, že je hra Fall Guys obrovskou trefou do čierneho. Hra sa teší veľmi kvalitným hodnoteniam a vyvolala doslova eufóriu. Hra je vhodná aj pre deti, lebo sa jedná o mierumilovný titul bez zabíjania. V hre si môžete vizuálne upraviť postavičku a pripojiť sa do online hry, kde sa nazbiera zhruba 60 hráčov, náhodne vám to vylosuje prekážkovú trať cez ktorú pobežíte a preskáčete a takto to ide až do konca, kým neostanete v hre úplne sám a nezvíťazíte. Každé kolo vypadáva zhruba 10 súťažiacich, niekedy aj viac. Prekážkové trate sú rôzne a niektoré vám pôjdu viac a niektoré zasa oveľa menej a preto je niekedy náhodné vyberanie nešťastné a občas to potrvá, kým dostanete trať, ktorá vám ide lepšie. Je to však takto fér, lebo inak by hral každý hráč len tú, ktorá mu ide najlepšie. Takto teda budete skákať cez prevažujúce sa plošiny, budete utekať do kopca cez trať plnú všemožných nástrah, budete skákať cez viacero dvier, z ktorých viete prejsť ďalej len cez niektoré, budete spolu so všetkými na jednej veľkej plošinky a budete sa uhýbať približujúcim sa predmetom a mnohé iné. Tých druhov tratí je viacero a rozhodne sa tak rýchlo neprejedia.

Herných máp je okolo 25 a sú rozdelené do viacerých herných štýlov. Jedná sa o prekonanie prekážkovej trate, kde je potrebné byť čo najrýchlejší, ďalej sa jedná o survival, kde je potrebné prežiť danú prekážku a napríklad nespadnúť z plošiny, inak vypadávate a potom sú tu aj mapky, v ktorých sú hráči rozdelení do tímov a v nich je potrebné byť čo najlepší. Hra je farebná a graficky príjemne prepálená, hudba je správne šialená a celé je to dostatočne milé a uletené. Za jednotlivé prejdené kolá dostávate na konci hry body, ktoré potom môžete použiť na vizuálne skrášľovanie svojej postavičky.

Fall Guys: Ultimate Knockout má zdanlivo veľmi jednoduchý námet, ale niekedy k úspechu práve stačí len dobrý jednoduchý nápad. Podobne ako televízna show Takešiho hrad, sú aj Fall Guys dobrou zábavou, aj keď občas dosť frustrujúcou, lebo tie strkanice desiatok hráčov nie sú pre každého 🙂 Hra vyšla na PC a PS4.

Hru vytvorili

 

  • 80%
    - 80%
80%

Hodnotenie

Fall Guys je veľmi návyková multiplayerová hra. Vo veľa prípadoch síce bude to prekonávanie prekážok pre vás frustrujúce a ťažké, ale zároveň je to aj poriadne divoká zábava!

Autor – Rado