Najskôr pár viet ku hre, ktorá patrila v posledných mesiacoch minulého roka k vôbec najočakávanejším udalostiam nielen herného sveta a bez ktorej by tento komiks nikdy nevznikol. Cyberpunk 2077 bol vo vývoji viac ako 8 rokov a niekoľkokrát bola hra odložená kvôli jej veľkosti, komplexnosti a potrebe opraviť a vychytať množstvo vecí v hre. CD Projekt RED je veľmi skúsené poľské herné štúdio, ktoré má za sebou sériou hier z obľúbeného fantasy sveta Zaklínača (ktorého komiksy u nás tiež vydáva Crew). Hlavne tretí diel povyhrával množstvo ocenení. Witcher 3 má na Metacritic priemerné hodnotenie od recenzentov 92% a od hernej komunity ešte o niečo vyššie číslo. Jednoducho sa tá hra podarila po všetkých stránkach a je to fenomenálne obrovský komerčný úspech pre poľské štúdio, predalo sa ho do dnešného dňa takmer 30 miliónov kópií a nachádza sa na 24. mieste najlepšie predávaných hier všetkých čias. Jednoznačne ohromný úspech a aj preto bol Cyberpunk 2077 tak očakávanou hrou. Hráči a aj kritici dobre vedia z predchádzajúcej tvorby CD Projektu, že ich scenáristi vedia písať dobré príbehy a celkovo vie toto štúdio robiť naozaj kvalitné hry. To všetko jednoducho hráčov veľmi lákalo a už len z obrovských predobjednávok sa vývoj hry takmer zaplatil. Hra sa však odložila niekoľkokrát a hráči už začínali byť nervózni do takej mieri, že sa poniektorí narušení jedinci začali vyhrážať vývojárom CD Projektu smrťou. 10.12.2020, v jednom z najhorších rokov pre svet kvôli covidu-19 hra konečne vyšla a bol to masívny úspech, aj keď mala hra pri vydaní veľké množstvo problémov. Cyberpunk 2077: Trauma Team je úplne nová vec, ktorú začalo vydavateľstvo Dark Horse vydávať začiatkom septembra 2020 a dokončilo ju v decembri 2020. Crew je v tomto prípade maximálne aktuálne a prináša kompletný komiks, ktorý vyšiel narovnako aj v zahraničí.

JESTLI MĚ NECHCEŠ NÝST, RADŠI MI PÍCHNI DALŠÍ STIMULANT.

Cyberpunk 2077: Trauma Team je dokonalým doplnkom pre fanúšikov hry. Vhodný je však aj pre čitateľov, ktorý hru vôbec nehrali a majú chuť na kvalitnú akčnú jednohubku. Hlavnou postavou tohto komiksu je Nadia, pomocná zdravotníčka, ktorá pracuje pre firmu Trauma Team International a ako jediná prežila nevydarenú záchrannú misiu, v ktorej síce zachránila klienta a misiu splnila, no bolo to za príliš vysokú cenu. Nadia sa chce vrátiť späť do akcie a spoločnosť jej to umožní, jej ďalšou misiou bude evakuácia platinového zákazníka z budovy, ktorá je plná ozbrojených zabijakov a klient v nej tiež vzbudzuje nemalé pochyby.

Komiks sa inšpiroval príbehom z vydarených akčných filmov Dredd (2012) a The Raid, v ktorých sa nachádza výšková budova ako hlavné prostredie a poschodia sú plné ozbrojených zabijakov. Hlavou úlohou je dostať za z tej budovy von v bezpečí a s klientom, ktorého treba evakuovať. Pripravte sa po vzore týchto vydarených akčných filmov na poriadny masaker. Komiks sa našťastie nesnaží o nejaké hlboké myšlienky a jedná sa tu vlastne o nonstop akciu, v ktorej krv čvachtá na všetky strany. Jediným mínusom je zameniteľnosť vedľajších postáv z hlavného záchranného tímu. Jedinou výraznou postavou je hlavná hrdinka Nadia a zákazník, ktorého majú zachrániť. Dá sa to však prehliadnuť, lebo tempo komiksu je veľmi dobré a téma sa tiež vydarila. Dialógy sú jednoduchšie ako by ste možno čakali, ale mne táto priamočiarosť sedí. Za kresbu je zodpovedný Miguel Valderrama a ja som spokojný, tá kresba sa k príbehu hodí a dobrú prácu odviedol aj Jason Wordie, ktorý to všetko koloroval. Ak hľadáte priamočiari akčný komiks so sci-fi tematikou, Cyberpunk 2077: Trauma Team vás určite poteší. Ja sám som veľmi príjemne prekvapený, u mňa sa jedná o zatiaľ najlepší komiks, ktorý tu u nás s hernou tematikou vyšiel. Bavil som sa a veľmi sa vydaril aj záver komiksu.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa.

KUPUJTE TU

Počet strán: 100

Väzba: Mäkká

Jazyk: český

Scenár: Cullen Bunn

Kresba: Miguel Valderrama

Preklad: Filip Ženíšek

Redakcia: Filip Gotfrid, Patrik Linhart, Petr Stejskal

Vydavateľstvo: CREW

4

Hodnotenie

Cyberpunk 2077: Trauma Team je vydarenou akčnou jednohubkou. U mňa sa zatiaľ jedná o najvydarenejší komiks s hernou tematikou, ktorý u nás vyšiel. Pre hráčov príjemný bonus k hre, ale komiks určite poteší aj fanúšikov akčných sci-fi komiksov, ktorých na našom trhu veľa nie je.  Je síce jednoduchý, ale tá akčná priamočiarosť je sexi a potešil aj vydarený záver. Príjemné prekvapenie.

Autor – Rado