Chainsaw Man je manga séria, ktorá vychádza celosvetovo od roku 2019 a doteraz predala viac ako 16 miliónov výtlačkov. Jedná sa o veľmi úspešnú novú mangu, ktorá povyhrávala aj viacero ocenení, okrem iných aj prestížnu Harvey Awards za najlepšiu manga sériu v roku 2021 a aj 2022. Séria má zatiaľ celosvetovo 12 dielov a u nás sa rozhodli v CREW, že ju tu budú vydávať tiež. Jedná sa žánrovo o komediálny horor.

O čom je vlastne príbeh? No, ten je naozaj dosť bizarný, ale je to jedna z vecí, ktorá pritiahne pozornosť čitateľov. Podobne ako v manga sérii Jak jsem se reinkarnoval coby sliz, ktorá už má od CREW dva diely a tam je príbeh tiež poriadne bizarný. Kde hlavný hrdina hneď na začiatku umiera zákernou smrťou a reinkarnuje sa v sliz do iného fantasy sveta. Ako sliz tam potom prichádza na svoje schopnosti a na spôsob svojho diametrálne odlišného života. Aj to je značne bizarná téma, až tak, že priťahuje svoju pozornosť. Podobne je na tom aj Chainsaw Man, v ktorom hlavný hrdina tiež umiera, ale zmieša sa so svojim maznáčikom, čo je diabol podobný psovi, ale má motorovku na nose. Tento jeho malý maznáčik vojde do svojho pána ako srdce, Dendži znovu ožije a má na hrudi šnúru od motorovky. Ak za ňu potiahne, zmení sa na polovičného človeka/diabla, ktorý má na svojich končatinách motorové píly a je ničivou zbraňou proti diablom. Už pred svojou smrťou sa živil ako lovec diablov, teraz však bude pracovať pre organizáciu, v ktorej mu velí pekná holka, s ktorou chce niečo viac a tak sa rozhodne diablov loviť len kvôli nej. Znovu poriadne bizarná téma, ale je rozhodne zaujímavá. 

Chainsaw Man je vlastne taký uvoľnený horor. Ak nemáte radi uletený humor, určite to nebude séria pre vás, ak naopak uletenému humoru holdujete, určite si to získa vaše sympatie. Hlavný hrdina je totiž nadržaný puberťák, ktorému ide takmer v celom prvom diely o to, aby si chytil prsia ženy. Je to samozrejme neľahká úloha, lebo chytiť prsia ženám z ktorých jedna je vaša šéfka a tá druhá je zasa diablica, ktorá je síce vašim spoločníkom, ale je značne neprístupná, tak to dá rozhodne zabrať. Vtipné je aj doberanie sa s druhým lovcom diablov, ktorý je zo začiatku jeho parťákom a neskôr spolubývajúcim. Rozhodne má prvý diel šmrnc a párkrát som sa pousmial. Manga obsahuje aj akciu, ktorá je poriadne čvachtavá, keďže sa jedná o motorové píly v akcii. Zatiaľ však akcie nebolo veľa a prvý diel bol skôr zoznamovací, aj keď mal dosť rýchle tempo. Kresbou je to taký manga priemer, niektoré scény či strany sú krajšie, niektoré mi naopak prídu menej vydarené. Som zvedavý na ďalší diel, lebo finále bolo rozhodne zaujímavé a aj celkom prekvapivé.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke CREW.

KUPUJTE TU

Počet strán: 196

Väzba: Mäkká

Jazyk: Český

Scenár: Tatsuki Fujimoto

Kresba: Tatsuki Fujimoto

Preklad: Michala Kropáčková

Redakcia: Markéta Audy Masopustová, Tereza Micková

Vydavateľstvo: CREW

 

4

Hodnotenie

Chainsaw Man je zatiaľ natoľko bizarný, až je zaujímavý. Komediálny horor, v ktorom hlavný hrdina je lovcom diablov a ak si potiahne za šnúrku tak sa zmení na krvilačnú obludu s motorovými pílami na končatinách. V civilnom živote je to nadržaný puberťák, ktorému takmer celý prvý diel ide iba o to, aby si siahol na pekné ženské prsia. Motiváciou na zabíjanie oblúd je mu len to, aby sa zblížil so svojou peknou šéfkou. Je to blbosť, ale zatiaľ celkom zábavná.

Autor – Rado