Šesť dielna manga séria pokračuje tretím a štvrtým dielom. Autorka Kachou Hashimoto aj naďalej dokazuje, že je veľmi šikovná ako v práci so scenárom, tak aj svojou kresbou, v ktorej je každým dielom lepšia.

Autorka kreslí hlavného hrdinu

CAGASTER 3 – Tretí diel začína tam, kde ten druhý skončil a tak ešte ukazuje detstvo hlavného hrdinu Kidoua a prekvapivo primiešava aj štipku erotiky. Ďalej je tento diel možno až príliš ukecaný a to, čo som chválil na diele druhom, že konečne začal ukazovať Cagasterov a pridal aj na akcii, tak tu sa to zase celé príliš spomaľuje. Za celý tretí diel sa dočkáme viacmenej len jednej akčnej scény a to pár stránkového súboja hmyzieho cagastera Achta a Kidoua. Aj napriek veľkej ukecanosti skrýva však tento diel v sebe jedno veľké a veľmi zásadné odhalenie, ktoré ma prekvapilo a vôbec som ho nečakal…POZOR SPOILER Ilie je totiž tiež cagaster, ktorý dokáže meniť ľudí na hmyz a dosť zásadne sa tým mení celé smerovanie deja. Ilie je zajatá a unesená a chcú ju použiť ako kráľovnú cagasterov. KONIEC SPOILERA…Inak sa to však čítalo príjemne, postavy sú dobre vymyslené a sympatické a veľmi ma prekvapuje, že mi tu ani jedna z postáv vôbec neprekáža aj napriek tomu, že je tu viacero detí. Autorka vie ako to napísať tak, aby aj detské postavy neboli vôbec pre dospelého čitateľa otravné. Za to klobúk dole.

CAGASTER 4 – Cagaster neprestáva prekvapovať! Tretí diel prekvapil hlavne svojou ukecanosťou a jedným veľkým a pre mňa nečakaným odhalením. Štvrtý diel prekvapuje tým, že je celý preplnený akciou a ja som ho zhltol ako malinu. Akcia sa odohráva na dvoch frontoch, jedna je v meste, kde proti sebe bojujú v podstate dve armády a druhá akcia sa odohráva v hniezde cagasterov. Obe akcie sú veľmi dobre vymyslené a síce to bolo zo začiatku trochu zbytočne chaotické, lebo spomenutých sektorov a oblastí tam bolo až príliš, potom sa to už vyčistí a všetko dáva zmysel. Veľmi sa mi páčilo, že sa tu konečne ukazuje poriadne aj smrtiaci a prerastený hmyz. Lebo doteraz sa stále objavoval v každom diely len na pár stranách a do veľkej mieri to bol hlavne hmyzočlovek Acht. Tu dostáva hmyz konečne svoj priestor a dosť ma to potešilo, lebo od prvého dielu som čakal niečo podobné a ukazovalo sa toho veľmi málo. Príbeh o nákaze s menom cagaster, ktorá mení ľudí na ľudožravý a prerastený hmyz totiž sľuboval naozaj viacero akčných či hororových scén a trochu som bol po tejto stránke sklamaný, aj keď sa mi to celé napriek tomu páčilo. Tu sa autorka utrhla a naozaj tu je jedna akčná scéna za druhou a musím uznať, že sa zlepšila aj v kresbe akčných scén a tu sú tie scény prehľadnejšie. Štvrtý diel obsahuje viacero veľkolepých scén a veľmi pekne nakreslených strán či dvojstránok a musím pochváliľ aj rozloženie strán, naozaj radosť sa na to pozerať.

MÉ TĚLO NEMOHLO BÝT ANI ČLOVĚK, ANI HMYZ…TAK JSEM SE ROZHODL STÁT ZRÚDOU

 

Obálka 4 dielu

Trochu ma tretí diel sklamal tou svojou pomalosťou, aby ma následne prekvapil príbehovým zvratom a následne ma štvrtý diel totálne odrovnal podarenou akciou, ktorá je takmer na všetkých stranách. Som zatiaľ s touto sériou spokojný a som zvedavý, ako to bude celé pokračovať ďalej.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa. KUPUJTE TU

 

Počet strán: Tretí diel 224, štvrtý diel 228

Väzba: Brožovaná

Jazyk: český

Scenár: Kachou Hashimoto

Kresba: Kachou Hashimoto

Preklad: Jan Schejbal, Zuzana Lochmanová, Kateřina Strnadová

Redakcia: Jan Schejbal, Veronika Nováková

Vydavateľstvo:  ZANIR

4

Hodnotenie

Cagaster pokračuje tretím a štvrtým dielom a aj napriek pár výhradám k tretiemu dielu sa dobre bavím .Štvrtý diel obsahuje plno vydarenej akcie, ukazuje konečne aj dostatok hmyzu a som veľmi zvedavý na vrchol série.

Autor – Rado