Nezlaknite sa! Nie je to tak zlé, ako to z názvu vypadá a prekvapivo dokáže táto rytmická hra poriadne zabaviť. Rytmické hry sa vyznačujú tým, že sa v hre v nejakej činnosti musíte trafiť do rytmu a vtedy to správne funguje. BPM: Bullets Per Minute je akčná FPS, v ktorej sa strieľaním triafate do metalového soundtracku. Ako to funguje?

Ak sa do rytmu hudby trafíte podľa ukazovateľa, tak strieľate lepšie, rýchlejšie, intenzívnejšie. Do akcie vám hra rýchla alebo pomalšia hudba a podľa toho by ste mali na nepriateľov páliť, ak máte zmysel pre rytmus, tak to pre vás ťažké nebude, ale zvyk si to rozhodne vyžaduje a zo začiatku som bol z hry dosť zmätený. Akcia je podobná Doomovi a tak vás tu čakajú hordy všemožných netvorov a démonov. Hra je nie len rytmickou, ale aj rogue-like, čo znamená, že je náhodne generovaná a tak vás čakajú pri každom hraní tak trochu iné úrovne, iné predmety, nepriatelia a špeciálne schopnosti. Ak zomriete, začínate úplne odznova, od prvej úrovne. Dokopy je tu 8 poschodí, líšia sa vzhľadom a na každom konci vás čaká boss, ktorého keď porazíte, tak sa posúvate na ďalšiu úroveň. Nebude to však vôbec jednoduché, nepriateľov je veľa a záleží aj na výbave s akou do boja pôjdete. Záleží aj na šťastí, ak však získate kvalitné predmety, tak sa dostanete určite vysoko. Ak budete mať smolu a tú výbavu budete mať slabšiu, bude to pre vás oveľa ťažšie.

Získať môžete behom hrania viacero osožných vecičiek. Či už sa jedná o špeciálnu helmu, ktorá vám dá napríklad dvojitý damage alebo topánky, ktoré vám pridajú výrazne na rýchlosti, vybuchujúce strely, viac života, automatické zameriavanie nepriateľov a množstvo iných. Behom hrania získavate aj zlaťáky za ktoré si potom môžete kupovať výbavu, zbrane, liečebné fľaštičky, môžete za ne získať o úroveň lepšie schopnosti (dostrel, sila striel, šťastie atď.) V hre získavate aj kľúče, a ktoré potom otvárate niektoré uzamknuté truhlice, v ktorých tiež nájdete hodiace sa predmety a na kľúč sú zamknuté aj niektoré miestnosti ako knižnica, v ktorej sa skrýva tiež zaujímavá špeciálna schopnosť. Nepriatelia sú agresívni a nie je úplne jednoduché ich všetkých postrieľať v správnom rytmickom načasovaní. Niekedy je ich poriadne veľký počet a neraz sa zapotíte. Bossovia sú výrazne iní a všetci majú iný vzhľad, pohyby a štýl boja. Niektorí nepredstavujú takmer nijakú výzvu a iní vás zasa budú pravidelne zabíjať, kým sa nenaučíte, akým štýlom ich zničiť.  Zbraní je viacero druhov, začínate s obyčajnou pištoľou a získať môžete samopal, brokovnicu, pušku na diaľku, raketomet a iné.

Po grafickej stránke je hra možno až zbytočne farebne prehnaná. Síce to vypadá štýlovo, ale občas poriadne nevidno predmety okolo a ak poriadne miestnosť neprehľadáte, môže sa stať, že nezbadáte nejaký bonus či odmenu. Nepozerá sa na to zle a po čase si zvyknete, ale je to občas až príliš preplácané. Na hudbe je táto hra založená a podľa mňa mohla obsahovať aj nápaditejšie a kvalitnejšie skladby, dá sa to počúvať, ale že by to boli nejaké vypaľovačky, ktoré by som si púšťal aj po dohraní, to zasa nie. Inak je však hra dosť návyková a hrá sa celkovo dobre. Ak máte chuť na poriadne rýchlu a originálnu akciu, ktorá má náhodne generované úrovne a záleží len na vašej šikovnosti a šťastí na predmety, či ju dokončíte na jeden záťah, ak nie, idete odznovu.

Hra zatiaľ vyšla na: PC, PS4 a Xbox One. 

Žáner: Rytmická rogue-like akcia.

Herná doba: Prechod hrou trvá zhruba 2 hodiny, ale kým sa dostanete na koniec, zaberie vám to podstatne viac.

Multiplayer: Nie

Hru vytvorili:

  • 80%
    - 80%
80%

Hodnotenie

BPM: Bullets Per Minute je vydarenou netradičnou FPS hrou. Je to poriadny metalový masaker, v ktorom je potrebné triafať sa do rytmu. Náhodne generované úrovne a predmety a síce má hra svoje chyby, je to návyková zábava.

Autor – Rado