Ninja Theory je nadaný team a má za sebou veľmi vydarené hry pre jedného hráča ako Hellblade: Senua’s Sacrifice, Enslaved alebo DmC: Devil May Cry. Tentokrát to skúšaju s hrou pre viacerých hráčov a chcú sa zviesť na vlne úspechu hry Overwatch. To, že je však nejaká hra úspešná a veľmi obľúbená, automaticky neznamená, že úspešná bude aj druhá hra, ktorá sa na ňu podobá. Vedel by o tom rozprávať aj Cliff Bleszinski (autor Gears Of War) ktorý to tiež skúšal s hrou pre viacerých hráčov LawBreakers a ťažko narazil, vlastne kvôli tej hre krachlo jeho novovytvorené herné štúdio a potom to rýchlo skúšal zachrániť rýchlo upečenou kopírkou hry Fortnite, ale ani to mu nepomohlo. Tak ako dopadol team z Ninja Theory?

Po zapnutí vás privíta tutoriál, ktorý vám vysvetlí čo a ako. Prvýkrát však budete mať v ostrej hre aj tak chaos zo všetkého okolo, postavy sú totiž rozdielne a každá by mala mať iné úlohy. Preto kým to nebudete mať aspoň trochu odskúšané za každú postavu a nebudete mať aspoň trochu odskúšané mapy, nebude to také jednoduché. Po niekoľkých odohraných bojoch je to už jasnejšie, človek už chápe mechanizmy a vie, čo má za úlohy na mape. Ide tu predovšetkým o tímovú spoluprácu, Preto je potrebné, aby ste nehrali len sám za seba, aby ste sa naučili schopnosti jednotlivých postáv a ako to správne využívať. Na výber je momentálne 11 postáv a sú rozdelené do troch kategórií a to tank, útok a obrana. Podľa toho súvisia aj ich špeciálne schopnosti. Boje sú svižné, ale po pár odohraných hrách už budete vedieť, že v prvom rade je hlavné liečiť ostatných hráčov a vždy ísť na súpera v skupinke a vtedy máte vyhrané. Za aké postavy vlastne môžete hrať? Tak napríklad je tu samuraj s katanou, slečna Gizmo s rotačným guľometom, bláznivá babička Maeve, ktorá dokáže čarovať, had Kulev, ktorý ovláda mŕtveho profesora atď. Postavy sú originálne a dostatočne uletené. Boje sa odohrávajú v počte 4 proti 4. Pri útokoch môžete používať viaceré kombá a celkovo sú boje veľmi dynamické.

Hra je plná farieb a má cartoonovský štýl. Graficky sa na to teda nepozerá zle a pripomína to Overwatch alebo Fortnite. Celkovo však hra trpí momentálne nedostatkom obsahu a vlastne aj nedostatkom hráčov. Hra sa nechytila a napríklad na Steame na PC mala zatiaľ maximum hráčov v tú istú chvíľu len niečo cez 800. Čo je ukrutne malé číslo a po týždni od vydania to číslo klesalo ešte viac. Momentálne hralo Bleeding Edge za poslednú hodinu len 40 hráčov. Aj napriek tomu však hra dokáže zabaviť a hlavne jej uletený štýl a všemožné animácie postáv dokážu zaujať. Nehrá sa to zle a je len škoda, že hra neobsahuje viac obsahu a nie je trochu lepšie vyvážená.

 

  • 60%
    - 60%
60%

Hodnotenie

Ninja Theory tentokrát nepriniesli úplne tú TOP kvalitu, na akú sme u nich zvyknutí, síce sa Bleeding Edge nehrá zle, má sympaticky uletený štýl, ale trpí na nedostatok obsahu a rýchlu repetetívnosť,

Klady

+ Uletený štýl, originálne a bláznivé postavy, schopnosti postáv

Zápory

– Málo obsahu, nedostatok hráčov, nevyváženosť

Autor – Rado