Už prvý diel s názvom Batman: Bílý rytíř považujem za jedného z najlepších komiksových Batmanov. Vydarilo sa v ňom úplne všetko, či už originálny a zaujímavý príbeh alebo prvotriedna kresba a preto som neočakával, že by bol druhý diel s názvom Batman: Prokletí bílého rytíře rovnako kvalitný. Samozrejme som počítal s tým, že pokračovanie už tak dobré nebude a celková kvalita príbehu určite klesne. Jediné, čo bolo isté, že bude znovu prvotriedne, bola perfektná kresba. Na moje obrovské prekvapenie je však druhý diel ešte lepší ako ten prvý a u mňa sa jedná o najlepšieho komiksového Batmana, akého som kedy čítal. Pre mňa dokonalosť. Kniha síce na konci obsahuje aj bonusový príbeh Von Freeze, ale ten ma až tak nebavil a povedzme si na rovinu, že po tak skvelom hlavnom príbehu vlastne ani nemal šancu nejak výraznejšie zaujať.

Príbeh pokračuje tam, kde skončil v prvom diely. Vojna medzi Jokerom a Batmanom pokračuje, no tentokrát už je tá dobrá časť Jokera s menom Jack Napier pravdepodobne nadobro preč. Na scéne sa však objavuje aj nový silný protivník, ktorého stvoril Joker, ktorý vie o obrovskom tajomstve, ktoré obráti svet Bruca Wayna/Batmana úplne hore nohami. Novým Batmanovým protivníkom je Azrael s horiacim mečom, ktorý nepozná žiadne zábrany a chce zničiť svet Bruca Wayna a kosí ako Gothamských zlosynov, tak aj Batmanových známych. Azrael totiž nemá čo stratiť, má perfektný výcvik, početné bojové skúsenosti a je pripravený, že je na samovražednej misii…

Ak si chcete Prokletí bílého rytíře prečítať, musíte mať načítaný aj prvý diel, inak vám bude viacero vecí unikať. To by však nemal byť žiadny problém, keďže prvý diel je pecka a vy si ho jednoducho prečítať musíte, ak máte radi komiksy s Batmanom. Scenár je svieži, prekvapivý a dôjde aj na pár úmrtí dôležitých postáv, ktoré ma rozhodne prekvapili. Sean Gordon Murphy vie písať naozaj zaujímavé scenáre, komiks má perfektnú gradáciu a ja som občas ani nedýchal. Veľkolepé akčné scény, prekvapenia v príbehu, zaujímavé tajomstvo o rodine Waynovcov, kvalitný záporák (podľa mňa jeden z najlepších vôbec) a premyslený scenár robia z tohto komiksu naozaj čitateľský zážitok. Kresba je pre mňa dokonalá a celkovo patrí Sean Gordon Murphy medzi mojich najobľúbenejších kresličov. Pre mňa perfektné čítanie a sám som bol veľmi prekvapený, ako veľmi ma to celé bavilo a určite si ešte prvý a druhý diel niekedy prečítam, aj keď druhýkrát čítam naozaj len máloktoré komiksy či knihy. Ak hľadáte kvalitného komiksového Batmana, ten od Seana Gordona Murphyho fakt stojí za to! Málokedy sa stáva, že je druhý diel ešte lepší ako už perfektný prvý diel alebo sa mu aspoň vyrovná, tu sa to stalo. Som veľmi zvedavý, aký bude tretí diel a či si to stále udrží tak vysokú kvalitu.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na e-shope CREW.

KUPUJTE TU

Počet strán: 272

Väzba: Tvrdá

Jazyk: Český

Scenár: Sean Gordon Murphy

Kresba: Klaus Janson, Sean Gordon Murphy

Farby: Matthew Hollingsworth (Matt)

Preklad: Štěpán Kopřiva

Redakcia: Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová

Vydavateľstvo: CREW

5

Hodnotenie

Najlepší príbeh s Batmanom aký som kedy čítal. Po kvalitnom prvom diely som očakával samozrejme kvalitatívny zosun a vôbec som nečakal, že by to mohlo jeden z najlepších komiksov s Batmanom dorovnať a nie to ešte prekonať. Sean Gordon Murphy to však dokázal, napísal a nakreslil perfektný komiks a som neskutočne zvedavý na tretí diel.

Autor – Rado