Batman je najpopulárnejšou postavou DC a to zďaleka nie len v našich končinách. Aj keď sa v posledných rokoch roztrhlo vrece s filmami a seriálmi o rôznych superhrdinoch, Batman je z DC univerza ten najpopulárnejší a pravdepodobne by vyhral aj prvé miesto za vôbec najobľúbenejšieho superhrdinu. Boduje ako medzi mladými, tak aj medzi tými staršími fanúšikmi a tvorcovia z DC si povedali, že by bolo fajn zamiešať túto populárnu postavu aj do najpopulárnejšej multiplayerovej hry súčasnosti, do hry Fortnite. Je to celosvetový fenomén od Epic Games a spoluprácu s nimi už mal aj konkurenčný Marvel. Fortnite hrá približne 350 miliónov hráčov, čo z nej robí spolu s Minecraftom najhrávanejšiu hru histórie. Hra je free-to-play, čo znamená, že sa za ňu neplatí a základnú hru si môžete hrať zadarmo, platí sa len za veci naviac (kostýmy a rôzne exkluzívne predmety). V režime Battle Royale sa na rôznych mapách stretne naraz 100 hráčov, ktorí proti sebe bojujú a vyhrá len ten, čo ostane posledný.

Čo by sa stalo, keby sa do Fortnite zapojil aj samotný Batman? Na nočnej oblohe Gothamu sa objaví tajomná trhlina. Batman je vtiahnutý do nej a ocitá sa v bizarnom a neznámom svete, v ktorom sa musí naučiť jeho pravidlá. Nepamätá si kto je, odkiaľ prišiel, nevie rozprávať, stále sa ho snaží niekto zabiť a k tomu ešte aj tá ružová búrka! Vždy keď ho búrka doženie, sa však objaví na mape znovu, nič si nepamätá a musí sa s tým vysporiadať a vyriešiť túto záhadu. Časová slučka sa neustále opakuje a on si začne robiť odkazy na predmety, aby mu to pri ďalšom opakovaní pomohlo. Podarí sa mu z tohto bizarného a nebezpečného ostrova dostať?

Prekvapilo ma, že komiks dokáže zaujať aj nefanúšikov hry Fortnite, predsa len som to hral len raz, aby som si to vyskúšal, no hra ma nechytila a nepatrím k jej vyznávačom. Fanúšikovia hry a komiksov však majú malý dôvod na oslavu, k tomu keď si prirátame ešte aj špeciálne kozmetické predmety, ktoré po zakúpení komiksu dostanete (kód priamo v komikse), tak je to naozaj príjemná vec. Úvod je spracovaný celkom pútavo a vidieť Batmana, ako sa pasuje s týmto problémom je hlavne zo začiatku zaujímavé. Akcie je dostatok, vlastne takmer na každej druhej strane je nejaká akcia a niekto si dáva cez hubu. K tomu sa v komikse objavuje aj viacero známych postáv, dôležitú úlohu tu zohráva Catwoman, Deathstroke a v menších úlohách sa objaví aj Harley Quinn alebo Snake Eyes z G.I. Joe. Kresba je príjemná, pestrofarebná a spĺňa taký ten superhrdinský štandard. Tak do polovice mi prišiel komiks ešte celkom zaujímavý, no potom už bol zbytočne prekombinovaný, na scéne sa objavilo priveľa postáv a celé ma to už prestávalo baviť. Aj napriek tomu to však nie je zlý komiks a fanúšikovia si kľudne môžu pričítať k hodnoteniu bod naviac.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa.

KUPUJTE TU

Počet strán: 156

Väzba: Mäkká

Jazyk: český

Scenár: Christos Cage, Donald Mustard

Kresba: Reilly Brown, Christian Duce

Preklad: Ľudovít Plata (Turlogh)

Redakcia: Filip Gotfrid, Jiří Pavlovský

Vydavateľstvo: CREW

3

Hodnotenie

 Batman / Fortnite: Bod nula sa veľmi hodí pre mladších čitateľov. Je tu svet a pravidlá hry Fortnite, Batman a viaceré postavy z Gothamu, akcia na každej druhej strane a k tomu ešte aj kód do hry k špeciálnemu kozmetickému predmetu. Ak vám to stačí ku šťastiu, kľudne si jeden bod prirátajte k hodnoteniu. Jednoduchá zábava, ktorá neurazí. 

Autor – Rado