Je pre mňa veľkou záhadou, že tu prvý komiks priamo zo série Avengers vychádza až v polovici roku 2019, veď prvý film vznikol v roku 2012 a už ten bol obrovským hitom a to nevravím o pokračovaniach. Avengers sa tešia vo svete obrovskej popularite a aj u nás stoja pred kinami davy fanúšikov. Preto mi to hlava neberie, prečo sa Crew rozhodlo vydávať sériu o týchto populárnych superhrdinoch až teraz. Pravdepodobne to však bude autorom scenára, za ktorým stojí u nás veľmi známy Jason Aaron, ktorý napísal jednu z najkvalitnejších komiksových sérií Skalpy a Crew tu od neho vydáva aj série Doctor Strange a Thor.

ČÍM VÍC SKENUJU ZBROJE TĚCHHLE VĚCÍ, TÍM VÍC CHÁPU, JAK SE CÍTIL CLAPTON, KDYŽ POPRVÉ SLYŠEL HENDRIXE.

Veľká trojka najobľúbenejších postáv sa dáva znovu dohromady a to Iron Man, Thor a Captain America. Svet musia tentokrát zachrániť pred 2 000 metrov vysokými kozmickými Bohmi, ktorí sa rozhodli vyhladiť ľudstvo. Avengerov teda čaká ich najťažšia skúška a v akcii tu uvidíme aj ďalšie populárne postavy, z ktorých sa niektoré nevyskytujú tak často. V tomto veľkom boji teda uvidíme aj Black Panthera, Doctora Strangea, Captain Marvel ale aj She-Hulk a Ghost Ridera. Zostava je to teda poriadne pestrá a určite si každý fanúšik nájde na týchto stránkach svojho favorita.

Aaron ide scenárom prekvapivo hlavne do akčných scén, aj keď sa to od Avengers dá očakávať, predsa len som od Aarona čakal prepracovanejší príbeh. Síce tu rozohráva dve časové linky, kedy sledujeme tzv. Prvú návštevu pred jedným miliónom rokov, kde chránia planétu Zem prehistorický Avengers, táto časová linka je však výrazne upozadená a druhá je zo súčastnosti, kde sledujeme Poslednú návštevu a už spomenutých hrdinov. Aaron má teda rozhodne zaujímavú tému, ale tlačí to hlavne do jednoduchej akcie a hláškovania. Vlastne z toho spravil fajn jednoduchú zábavu, ale čakal som prepracovanejší príbeh. Čitatelia, ktorí hľadajú jednoduchú zábavu si tu pravdepodobne prídu na svoje a tí, ktorí hľadajú zásadnejší superhrdinský komiks, musia ísť o komiks ďalej. Kresba sa ku komiksu hodí a síce nepatrí k tým najlepším, rozhodne neurazí a splňuje akýsi superhrdinský štandard.

Celkovo sú Avengers 1: Poslední návštěva miernym sklamaním, poteší, že sa tu objavujú aj menej časté postavy, potešia aj hlášky a celkový námet, ale chýba tomu silnejší príbeh a zaujímavé zvraty.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa.

KUPUJTE TU

Počet strán: 164

Väzba: Brožovaná

Jazyk: český

Scenár: Jason Aaron

Kresba: Ed McGuinness, Paco Medina, Sara Pichelliová

Preklad: Jiří Pavlovský

Redakcia: Changer the Elder, Filip Gotfrid

Vydavateľstvo: CREW

3

Hodnotenie

Avengers 1: Poslední návštěva určite dokáže potešiť fanúšikov, ktorí hľadajú jednoduchú a nahláškovanú akciu, ale od slávneho scenáristického mena som čakal lepší príbeh a aj zaujímavejšie akčné scény.

Autor – Rado