Ateliér špičatých klobouků je vo svete veľkým manga hitom. Začal vychádzať v roku 2017 a do dnešného dňa má 7 dielov a séria nie je ukončená. Zatiaľ sa z nej predalo viac ako 2 milióny výtlačkov a čísla pôjdu určite ešte poriadne hore. Séria povyhrávala množstvo ocenení, či už v Japonsku, ale aj celosvetovo. Vyhrala Eisnerovu a aj Harveyho cenu za najlepšiu manga sériu. Som rád, že vydavateľstvo Crew siahlo práve po Ateliéri špičatých klobouků, určite to u nás bude veľký hit.

O čom je príbeh? Malá Coco sa vždy túžila stať čarodejníčkou, ale k tomu sú potrebné vrodené schopnosti a preto jej neostáva nič iné, len ďalej o čarodejníkoch a čarovaní snívať. Všetko sa však zmení, keď k nim do dedinky zavíta čarodejník a malá Coco ho uvidí pri vykonávaní čarodejníckeho rituálu. V minulosti dostala od zvláštneho čarodejníka obrázkovú knižku a až doteraz nevedela, čo tie obrázky v knihe znamenajú, ale ako videla čarodejníkov rituál, všetko odrazu pochopila. V tej knihe sú obrázky rún a ak ich človek správne nakreslí, vyvolajú kúzlo. Coco sa o to teda pokúsi, ale nemá ani šajnu, čo nakreslením kúzla vyvolá. V poslednej chvíli ju z domu zoberie čarodejník Qifrey, ale pohroma už bola napáchaná a tak je dom malej Coco zničený a jej mamka premenená na skalu. Čarodejník však zoberie malú Coco k sebe do ateliéru a chce z nej spraviť čarodejníčku, aby mohla svoju mamu zmeniť naspäť, čarodejnícka kniha totiž ostala v tom dome a runu, ktorú nakreslila si už presne nepamätá. To je základný príbeh prvého dielu.

Druhý diel tejto manga série pokračuje presne tam, kde ten prvý skončil a to v magickom labyrinte, v ktorom je drak a štyri čarodejníčky sú s nim uväznené. Medzi nimi je samozrejme aj naša hlavná hrdinka príbehu, Coco, ktorá je zatiaľ v kúzlení veľkou začiatočníčkou a veľmi jej to nejde. Nápady má však dobré a aj vďaka tomu majú nádej uniknúť z dračieho zajatia. Kým bol prvý diel hlavne zoznamovací a okrem spoznávania postáv sa toho veľa neudialo, tu je to presne naopak a pútavosť je väčšia. Celkovo je hlavný nápad o kúzlení pomocou kreslenia veľmi zaujímavý a svet plný kúziel sa tu začína prejavovať. Už aj mladé čarodejníčky sú tu odkázané sami na seba a zažívajú udalosti, ktoré sú nebezpečné. V druhom diely je viacero nových postáv, z ktorých hlavne Orugio bude aj v ďalších dieloch série. Žije tiež v ateliéri, je do dospelý čarodejník a pôsobí tam ako ,,strážne oko,, a dáva pozor na používanie mágie podľa pravidiel. Aj druhý diel je veľmi pekne kreslený a autorka Kamome Shirahama len dokazuje, že je veľmi šikovná a dokáže vymyslieť zaujímavý námet a aj si ho sama kvalitne nakresliť.

Ak vás komiks zaujal, kúpte ho priamo na stránke vydavateľa.

KUPUJTE TU

Počet strán: 196

Väzba: brožovaná

Jazyk: český

Scenár: Kamome Shirahama

Kresba: Kamome Shirahama

Preklad: Michala Kropáčková

Redakcia: Filip Gotfrid, Veronika Kursová

Vydavateľstvo: CREW

4

Hodnotenie

Ateliér špičatých klobouků 2 zvyšuje tempo, pridáva viac akcie a obsahuje aj viacero zaujímavejších momentov, ako prvý diel. Zatiaľ sa séria uberá dobrým smerom a aj vďaka veľmi peknej kresbe je to zatiaľ príjemná manga séria a teším sa na ďalšiu časť.

Autor – Rado