Je to tak, Art of Rally je niečo úplne iné, na čo ste v tomto žánri boli zvyknutí. Stále sa jedná o rally a hlavnú úlohu tu hrá jazdenie, ale prebieha to celé tak trochu inak ako v iných hrách z tohoto obľúbeného žánru.

Hneď ako si hru zapnete, tak vás privíta humorné intro do hry, ktoré rozpráva o tom, že nie je ľahké sa majstrovstvo rally jazdenia naučiť, na tréning máte otvorený svet, v ktorom si máte dávať pozor na stromy a ak sa budete cítiť ready, tak si môžete zájsť do menu hry, kde si vyberiete klasickejšie rally jazdenie. Na úvod teda dostávate otvorený svet, v ktorom si môžete jazdiť bez obmedzení akoukoľvek trasou. Môžete si tu nacvičiť zvládanie zákrut v čo najrýchlejšej jazde, naučiť sa ovládať vaše rally autíčko, ktoré má realistické správanie a pozor si musíte dať hlavne na pretáčanie. Pohľad je prekvapivo z vtáčej perspektívy, kamier je síce viac, ale všetky sú z horného pohľadu a líši sa len vzdialenosť od auta. Pri jazdení musíte pozbierať viacero zberateľských predmetov, ak sa chcete dostať do ďalšieho otvoreného sveta v inej oblasti. Tou úvodnou sú lesy Fínska a pozbierať musíte 5 kaziet, ktoré vám menia hudbu v hre, 5 fotiek, v ktorých bude vaše auto na nejakom zaujímavom mieste, nájsť musíte špeciálnu dodávku a všetky písmená aby ste vyskladali slovo RALLY. Jazdenie je to príjemné, hra totiž vypadá veľmi pekne, síce sa jedná o malú indie hru, ale po grafickej stránke hra ponúka viacero zaujímavých pohľadov a efektov. Hudobné skladby robia tiež dobrý dojem a aj vďaka nim vás to jazdenie bude baviť, kým nenájdete všetky predmety.

Na výber však máte viacero herných módov, až som bol prekvapený, že v takej malej hre je toho oveľa viac. Na výber máte kariéru, ktorá mapuje zlatú éru rally od 60. rokov po roky 80te. Na výber tu budete mať z viac ako 50 klasických áut. Čaká vás 60 tratí v krajinách ako Fínsko, Japonsko, Nemecko, Nórsko a Sardínia. Na výber máte obtiažnosť, kým tá uplne najľahšia vám prepáči veľmi veľa a bez väčšej námahy budete mať veľmi dobrý čas a skončíte na prvom mieste, na ďalších obtiažnostiach to už vôbec nebudete mať jednoduché a poriadne sa zapotíte. Ak totiž pár metrov vyletíte z trate, máte penalizáciu +5 sekúnd a to vám nepekne nafúkne váš čas. Jazdenie si preto budete musieť naozaj nacvičiť, ak chcete hrať kariéru aspoň na obtiažnosti normal. Ďalej tu máte klasický mód Time Attack, kde musíte mať najlepší čas, potom custom preteky, kde si vyberáte trať a môžete si ju nacvičiť, free roam, čo už je spomenutý otvorený svet a online eventy. Na výber máte aj foto mód a tak sa môžete doslova vyblbnúť s fotením.

Art of Rally sa hrá dobre a chýba mi v ňom k ešte lepšiemu pocitu a väčšej trvanlivosti hlavne hra viacerých hráčov. Je veľká škoda, že hra neobsahuje aspoň hru viacerých hráčov na rozdelenej obrazovke, ten pohľad z hora si to priam pýta. Veľmi by hre pomohol aj online multiplayer, kde by bolo možné hrať spolu s inými hráčmi. Samozrejme by to nabúralo koncept hry, ale zvýšila by sa tým trvácnosť. Takto tomu jednoducho niečo chýba. Ak však hľadáte príjemné relaxačné rally jazdenie, máte tu možnosť a ak hľadáte poriadnu výzvu, tak ju tu máte tiež.

Hra zatiaľ vyšla na: PC. 

Žáner: Rally preteky.

Herná doba: Kým vás to bude baviť.

Multiplayer: Nie

Hru vytvorili:

 

  • 80%
    - 80%
80%

Hodnotenie

Art of Rally je prekvapivo príjemnou hrou. Ponúka výzvu a aj relax, vydarené audiovizuálne spracovanie, originálne prvky, ale aj klasické rally jazdenie z vtáčieho pohľadu. Citeľne však tomu chýba multiplayer.

Autor – Rado