Máme tu novú hororovú psycho hru, ktorá je prevažne z prostredia 1. svetovej vojny, kde bola zasadená aj tohtoročná Amnesia: The Bunker. Za Ad Infinitum stojí vývojárske štúdio z Nemecka s názvom Hekate, ktoré bolo založené v roku 2019 a jedná sa o ich prvotinu. Vydavateľom je známe Francúzske štúdio Nacon, ktoré sa rozrastá každý rok a má stále väčšie ambície. Celkovo sa jedná o hororovú adventúru, v ktorej okrem monštier budete bojovať aj s hádankami a celkovo zisťovať tajomstvá vášho rodného domu a aj zákopov z 1. svetovej vojny.

Udalosti sa tu prelínajú a tak raz máte pasáž z vášho veľkého rodinného sídla a následne zasa strávite pasáž v zákopoch 1. svetovej vojny. Kým rodinné sídlo je založené viac na hádankách a tajomstvách domu, tak prostredie zákopov je viac hororové a založené na všemožných zdeformovaných monštrách, pred ktorými sa musíte skrývať a utekať. Hráte za mladého nemeckého vojaka, ktorý zažíva po návrate z frontu veľké psychické traumy a ocitá sa na hrane nočnej mory a reality. Každú noc má halucinácie plné desivých monštier a podľa indícií z rodinného sídla, ktoré postupne nachádzate, tak mal padnúť spolu so svojím bratom vo vojne. Čo je teda pravda? Aká je skutočnosť? Postupne ako sa bude príbeh vyvíjať a vy budete pokračovať v hre ďalej, tak budete nachádzať na niektoré otázky odpovede.

Hra má zo začiatku rozhodne kvalitnú atmosféru, lebo ešte presne neviete, o čo sa vlastne jedná a tmavé rodinné opustené sídlo je rozhodne poriadne tajomné a všemožné zvuky či výjavy dokážu zabrnkať hráčovi na psychiku. Nebál som sa síce, ale občas som mal príjemné hororové zimomriavky hlavne na začiatku, kým ešte nie je jasné, o čo vlastne v hre ide a čo sa bude v opustenom veľkom dome diať. Prehľadávate miestnosti, nachádzate množstvo dokumentov o minulosti, fotiek, predmetov a riešite postupne hádanky, ktoré vám bránia v ceste ďalej. Nejedná sa však o nič zložité a väčšinou sa jedná o nájdenie kľúča, či nejakých predmetov. Občas musíte správne kombinovať predmety či sú vyžadované správne interakcie s rpedmetmi naokolo. Sídlo má teda fajn mrazivú atmosféru hlavne zo začiatku, potom to už stráca. Prostredie 1. svetovej vojny je na tom tiež veľmi dobre po atmosferickej stránke, predsa len sa pohybujete v tmavých zákopoch a nachádzajú sa tu aj pekne hnusné monštrá, ktoré však nie je ťažké obísť alebo im ujsť, čo rozhodne kazí hororovú atmosféru. Inak však autori mali zaujímavé nápady a ak hľadáte psychologický hororor s monštrami z 1. svetovej, podobne ako tomu bolo v najnovšej Amnesii, tak by vás to mohlo zabaviť. Na mňa však nová Amnesia zabrala výrazne viac a kým pri nej som pociťoval aj strach, pri Ad Infinitum ma hnalo dopredu hlavne atraktívne prostredie. Hra nie je inak nijak extra dlhá a do 5 hodín budete mať určite hotovo a kus zamrzí aj príliš veľká cena, ktorú za hru Nacon nastavil a teda 35 eur. Jedná sa o čisto singleplayerovú záležitosť a síce sa nejedná o horor roka, dokáže zaujať. Po technickej stránke nevypadá hra vôbec zle, grafika je pekná, no občas hapruje zvuk, čo dokáže pokaziť atmosféru.

Oficiálna stránka hry. 

Hra vyšla na: PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X a Series S, Android, Microsoft Windows.

Žáner: Hororová adventúra.

Multiplayer: Nie.

  • 75%
    - 75%
75%

Hodnotenie

Ad Infinitum dokáže určite svojou atmosférou potešiť hororových fanúšikov. Hlavne prostredie 1. svetovej vojny s rôznymi nechutnými monštrami dokáže zaujať. Ak sa vám páčila posledná Amnesia a nemáte 1. svetovej vojny ešte dosť, Ad Infinitum určite skúste, ponúka (ne)príjemne psycho hororové zážitky.

Autor – Rado