„Ladies and Gentlemen! Come in, come in!
In the mood for a story, are we?“

A Juggler ‚s Tale prostredníctvom bábkara Jacka rozpráva stredovekú fantasy rozprávku o drevenej dievčine Abby, ktorá bola proti svojej vôli držaná v malom cirkuse, z ktorého sa jej v nestráženom okamihu podarí utiecť. Bábka na chvíľu zažíva pocit slobody, ale čoskoro je jasné, že sa vydáva do veľmi nebezpečného sveta spustošeného vojnou, s všadeprítomnými prenasledovateľmi za chrbtom. Abby zažíva rôzne doteraz nepoznané dobrodružstvá a stretáva tvory a ľudské postavy aké doteraz nevidela. Nájde bábka s vašou pomocou spôsob, ako sa oslobodiť?

V hre vlastne začínate v malom mestečku, kde práve prebieha cirkusové predstavenie, v ktorom máte obabrať cirkusového medveďa a ľudia vám za to budú tlieskať. To je však len jedna strana mince, tá druhá je, že je Abby aj spolu s medveďom držaná v klietke v cirkuse. Podarí sa jej však utiecť a na útek pomôže aj medveďovi, pracovníci v cirkuse si to však všimnú, ale medveď vás zachráni a vďaka nemu ujdete do sveta. Celou hrou vás sprevádza rozprávač a bábkar Jack. Pohybujete sa svetom, ktorým vás on svojím hlasom sprevádza. Zaujímavosťou je, že ak mu robíte napriek, začne to zlostne komentovať, ak napríklad dlho neviete nejakú prekážku prekonať, tak vám občas v tej prekážke pomôže a posunie vás ďalej. To však platí len polovicu príbehu, kým je ešte k vám milý, lebo potom, akonáhle ho už počúvať prestanete a budete si robiť viac veci po svojom, začnete ho hnevať a chce sa bábky Abby zbaviť, tá totiž túži po slobode a to sa bábkarovi nepáči.

Na vašej ceste týmto rozprávkovým fantasy svetom na vás čaká niekoľko prekážok, veľkú väčšinu času, hlavne v tej druhej polovici hry sa musíte vysporiadať s bandou banditov, ktorí majú za úlohu vás chytiť a vrátiť vás do cirkusu. Budete sa musieť pred nimi skrývať, utekať a snažiť sa celkovo aby vás nechytili. Okrem toho však zažijete aj iné nebezpečenstvá, budete sa musieť vysporiadať s veľkým pavúkom, s rozbúreným morom, budete musieť zapaľovať pochodne v daždi a podobne. Je tu aj veľa ľahkých hádaniek/prekážok, ktoré budete musieť vyriešiť, aby ste mohli ísť ďalej. Či už to je robenie si cesty z driev po rieke, lebo ak do nej spadnete, tak začínate znovu na súši, budete musieť posúvať rôzne krabice, aby ste si spravili cestu ďalej, budete sa vyhýbať pascám a budete musieť odlákať banditov na iný smer aby ste sa dostali cez nich ďalej. A Juggler’s Tale je krátkou plošinovkou a hotovo budete mať do dvoch hodín, tomu zodpovedá aj menšia cena hry. Svet je zaujímavý, pozriete sa na rôzne miesta a je škoda, že sa tomu autori nevenovali ešte viac, lebo tie prostredia sú krásne. Budete putovať cez lesy, bažiny, mestečká, ruiny, bojové pole, nočný les za búrky, rozbúrené more a iné. Všetko to vypadá graficky veľmi pekne a má to krásnu farebnú paletu. Po tejto stránke je hra naozaj vydarená, o niečo horšie je to s hrateľnosťou, ktorá občas drhne a občas nie je isté, čo vlastne máte robiť a či umriete alebo vás rozprávač zachráni. Inak je to však vydarená jednohubka a ak máte radi fantasy plošinovky, určite si A Juggler’s Tale zahrajte.

Oficiálna stránka hry. 

Hra zatiaľ vyšla na: Nintendo Switch, PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One

Žáner: Fantasy plošinovka.

Multiplayer: Nie.

Hru vytvorili:

 

 

  • 70%
    - 70%
70%

Hodnotenie

A Juggler’s Tale je príjemná a pekná fantasy jednohubka. Plošinovka o drevenej bábke na špagátoch, ktorá sa rozhodne ujsť z cirkusu za slobodou. Spoločnosť jej robí na jej ceste bábkar a rozprávač zároveň, ktorý ju vlastne z hora ovláda a bábku Abby čakajú rôzne nebezpečné dobrodružstvá. Graficky je hra veľmi pekná a určite dokáže fanúšikov plošinoviek zaujať, je však škoda, že je hra tak krátka a má aj pár chýb.

Autor – Rado